23.5.2018

Avízo – Nemocniční lékárna v Mostě bude od pátku uzavřena, v pondělí od 13 hodin otevře v nových rekonstruovaných prostorách

Nemocniční lékárna Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., v pavilonu „A“ v 1. podzemním podlaží bude celý pátek 25. května a v pondělí 28. května dopoledne uzavřena. Pacienti a návštěvníci nemocničního areálu si budou moci vyzvedávat léky a zdravotnické potřeby od pondělí 28. května, 13.00 hodin v rekonstruovaných prostorách nemocnice v pavilonu „A“, 1. nadzemním podlaží, kam se lékárna přestěhuje.

Provozní doba nemocniční lékárny Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z.,
J. E. Purkyně 270, 434 64 Most

Otevírací doba:

pondělí - 7:30 až 17:00 hodin

úterý - 7:30 až 17:00 hodin

středa - 7:30 až 17:00 hodin

čtvrtek - 7:30 až 17:00 hodin

pátek - 7:30 až 17:00 hodin

 

Zdroj: info@kzcr.eu


21.5.2018

Ústecká neurochirurgie se na americkém kongresu pochlubila svou prací

Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., dává pravidelně o sobě vědět na mezinárodních prestižních kongresech a konferencích moderní špičkové medicíny. Na přelomu měsíce dubna a května letošního roku to bylo ve městě v New Orleans na kongresu American Association of Neurological Surgeons (AANS).

V sekci cerebrovaskulární (cévní onemocnění mozku) za evropskou asociaci mezi třemi řečníky vystoupil přednosta ústecké neurochirurgické kliniky profesor MUDr. Martin Sameš, CSc., spolu s profesorem Lucou  Reglim z neurochirurgie v Univerzitní nemocnici Zürich a profesorem Mikou Niemelou z Helsinek.

„Ústecká neurochirurgie zahájila v osmdesátých letech jako první v České republice operativu mozkových aneuryzmat v akutním režimu. Mezinárodní uznání získala postupně i na poli operací karotických tepen, v oblasti indikací a provádění mozkových bypassů a též při léčbě cévních arteriovenózních malformací. Právě hodnocení souboru neprasklých arteriovenózních malformací bylo tématem sdělení na AANS kongresu 2018. Komplexní cerebrovaskulární centrum (KCC) v Ústí nad Labem dosahuje špičkových evropských parametrů mimo jiné také v léčbě mozkových mrtvic mechanickou trombolýzou. Tato revoluční metoda se provádí v našem kraji nejčastěji v České republice v počtu na jeden milion obyvatel. Současně je známo, že nejlepší data a čísla v léčbě mozkových mrtvic má v Evropě Německo a Česká republika. Vystoupení na prestižním kongresu v United States of America (USA) bylo dalším mezinárodním úspěchem a potvrzením vysokého standardu našeho Komplexního cerebrovaskulárního centra v péči o naše nemocné,“ řekl přednosta kliniky MUDr. Martin Sameš, CSc.

Kongres AANS (American Association of Neurological Surgeons) je každoroční akcí amerických neurochirurgů s účastí kolem čtyřech až pěti tisíc specialistů z USA a celého světa. AANS byla založena jako Harvey Cushing society v roce 1931, v současné době má více než deset tisíc členů.

 

Zdroj: info@kzcr.eu17.5.2018

Miminka hospitalizovaná v teplické nemocnici ohlídají nové monitory dechu

Novorozenecká stanice Dětského a dorostového oddělení Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., získala v úterý 15. května 2018 dvacet nových monitorů dechu v hodnotě 40 tisíc Kč od Nadace Křižovatka. Tento bezpečnostní systém pomáhá zdravotníkům zachraňovat miminka tím, že trvale detekuje pohyby dítěte, pokud se dechová akce zastaví, dechová akce dechová akce spouští zvukový a optický signál.

MUDr. Jaroslav Procházka, primář Dětského a dorostového oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., uvedl, že monitory dechu pomáhají nejen v péči o novorozence, ale také o malé kojence. „Monitory využívají kromě zdravotníků stále častěji i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu od nás domů,“ poděkoval primář.

„Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé České republice,“ řekla při předání monitorů dechu Miloslava Stibůrková, regionální manažerka Nadace Křižovatka pro Čechy.  

Fotografie z akce najdete na www.kzcr.eu.

 

Předání monitorů dechu. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek

16.5.2018

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil teplickou nemocnici

Ministr zdravotnictví České republiky Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch navštívil v rámci výjezdu vlády ČR do Ústeckého kraje 14. května 2018 nemocnici v Teplicích, jednu z pěti nemocnic, které sdružuje společnost Krajská zdravotní, a. s. (KZ). Ministr zdravotnictví si nejprve prohlédl některé investiční akce v Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnici Teplice, o. z., a poté diskutoval s členy vedení společnosti a teplické nemocnice. Navázal na svou návštěvu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., z letošního 19. března, kdy si prohlédl Centrum komplexní onkologické péče V Podhájí, do jehož revitalizace KZ v posledních letech investovala téměř 290 milionů korun včetně DPH. 

Ministr zdravotnictví si prohlédl probíhající investiční akce v areálu teplické nemocnice. V červenci roku 2017 začal vznikat v jejím areálu pavilon operačních sálů a sterilizace a od loňského listopadu se zde buduje i objekt pro nízkoprahový urgentní příjem. V nových operačních sálech bude realizováno veškeré současné spektrum operačních výkonů, které jsou v teplické nemocnici prováděny. Operovat se zde budou cévy, klouby, břišní dutiny a provádět laparoskopické zákroky. Na základě rozhodnutí představenstva Krajské zdravotní, a. s., dojde oproti původnímu záměru k dostavbě ještě jednoho nadzemního podlaží pro umístění ARO a JIP. Financování nejvýznamnější stavby posledních desetiletí v areálu teplické nemocnice, která má být dokončena v létě příštího roku, je zajištěno s využitím prostředků od Ústeckého kraje.

Ministr se seznámil například i se studií umístění pracoviště záchytné a protitoxikomanické stanice v přízemí pavilonu C a prohlédl si vysoce specializované zdravotnické pracoviště, nově rekonstruované Centrum pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění - nadregionální centrum pro léčbu roztroušené sklerózy při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z. Lékařští specialisté zde sledují přes 1400 nemocných s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní, z nich je téměř 900 na vysoce účinné biologické léčbě, dalších 130 je léčeno novými léky cestou klinických studií. Spádovou oblastí pro teplické MS centrum je Ústecký kraj (836 183), Karlovarský kraj (307 049) a Liberecký kraj (440 177), celkem 1 583 409 obyvatel. Jde o více než dvojnásobek počtu ostatních MS center v České republice. Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch poté společně s Ing. Jiřím Novákem, předsedou představenstva Krajské zdravotní, a. s., a Ing. Petrem Fialou, generálním ředitelem společnosti, předali nový symbol centra primářce neurologického oddělení MUDr. Martě Vachové.

Následné debaty s ministrem zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adamem Vojtěchem se zúčastnili předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák, generální ředitel Ing. Petr Fiala, náměstek pro řízení zdravotní péče MUDr. Aleš Chodacki, ředitel zdravotní péče Nemocnice Teplice, o. z., za teplickou nemocnici ředitel zdravotní péče MUDr. Tomáš Hrubý, zástupce ředitele zdravotní péče a primář chirurgického oddělení MUDr. Martin Sessek, hlavní sestra Mgr. Kateřina Vágnerová a primářka neurologického oddělení MUDr. Marta Vachová.

Předseda představenstva v diskuzi otevřel téma možného dopadu kroků, které jsou v souvislosti s agendou lékařů - cizinců třetích států realizovány v souvislosti s aktuální rozhodovací praxí Ministerstva zdravotnictví ČR. „Nedostatek lékařů vedl management Krajské zdravotní k řešení kritické personální situace prostřednictvím náboru lékařů ve třetích státech mimo Evropskou unii – projekt „Ukrajina“ aktivně podporovaným ze strany ministerstva. Avšak v souvislosti s ukončením tohoto projektu a celkovou změnou přístupu ministerstva v oblasti agendy lékařů-cizinců může dojít k situaci, že řada zdravotnických zařízení bude nucena omezit dostupnost péče v  základních oborech,“ upozornil ministra Ing. Jiří Novák.

„V současné době máme v nemocnici více ukrajinských lékařů, kteří však za aktuálních podmínek komplex zkoušek, jejichž splnění podmiňuje vykonávání jejich povolání v Česku, zdárně neabsolvovali. Je nutno podotknout, že čtyři státnice v jednom dni jsou velmi obtížně zvládnutelné. Tristní je pro ně to, že pokud neuspějí u jediné ze zkoušek, neuspěli celkově. Obecně lze říct, že ukrajinští zdravotníci jsou velmi pracovití, obětaví a mají snahu dál profesně růst. Pokud ale bude tato praxe ze strany ministerstva pokračovat, ohrozí to kvůli nedostatku českých lékařů chod celé řady oddělení – a to nejen teplické nemocnice,“ popsal konkrétní situaci ředitel zdravotní péče MUDr. Tomáš Hrubý.

Ministr Vojtěch uvedl, že ministerstvo se problematikou zabývá. „Chceme aprobační zkoušku upravit. Vnímám to, že udělat čtyři, řekněme, státnice v jeden den je problém. Chceme rozložit zkoušky na několik dní, protože úspěšnost je velmi nízká, asi deset procent,“ řekl.

„Je potřeba zdůraznit, že to skutečně vnímáme jako velký problém, který nabourává dlouhodobě budovaný systém opatření k posílení lékařských a sesterských týmů cizinci na odděleních našich nemocnic. Přitom například pražské fakultní nemocnice toto řešit významně nemusejí, a proto dopad změny za problém nepovažují,“ poznamenal generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala.

Debata se zdravotníky na stejné téma pokračovala také v lékařské knihovně Vzdělávacího institutu KZ v areálu ústecké Masarykovy nemocnice, kde se jí vedle ministra zdravotnictví zúčastnili i předseda vlády ČR Ing. Andrej Babiš, ministryně financí ČR JUDr. Alena Schillerová, Ph.D., a ministryně pro místní rozvoj ČR Ing. Klára Dostálová.

Fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu/

 

 

Zdroj: info@kzcr.eu


15.5.2018

Premiér Andrej Babiš podpořil vznik kardiochirurgie v ústecké Masarykově nemocnici

Předseda vlády České republiky Ing. Andrej Babiš v přítomnosti ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, ministryně financí ČR JUDr. Aleny Schillerové, Ph.D., a ministryně pro místní rozvoj ČR Ing. Kláry Dostálové podpořil vznik kardiochirurgického pracoviště v Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z. Pracoviště vzniklo 1. ledna letošního roku vedle kardiologické kliniky a jeho úspěšná činnost je předpokladem pro získání statutu komplexního kardiovaskulárního centra od ministerstva zdravotnictví.  

Premiér Babiš a ministři v rámci výjezdu kabinetu do Ústeckého kraje 14. května 2018 debatovali v lékařské knihovně Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., se zdravotníky. Diskuzi byli přítomni hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, náměstek hejtmana RSDr. Stanislav Rybák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák, generální ředitel Ing. Petr Fiala, členové vedení Krajské zdravotní, a. s. (KZ), ředitelé a hlavní sestry krajských nemocnic, přednostové klinik a další lékaři a sestry.

Ing. Jiří Novák, předseda představenstva KZ, vysvětlil, proč je získání statutu komplexního kardiovaskulárního centra jednou z priorit vedení společnosti: „Na rozdíl od zbytku republiky dosud nebylo kardiochirurgické pracoviště na území Ústeckého kraje, ani na území sousedních krajů Libereckého a Karlovarského. Kardiochirurgické pracoviště v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem v následujících týdnech čekají první operační výkony a my vynaložíme veškeré úsilí k získání statutu Komplexního kardiovaskulárního centra, které si obyvatelé Ústeckého kraje zaslouží. Do získání statutu však musíme provoz kardiochirurgie hradit z vlastních prostředků,“ zdůraznil Jiří Novák.

Předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., předal ministru zdravotnictví žádost o rozšíření statutu „Centra vysoce specializované kardiovaskulární péče“ na „Centrum komplexní kardiovaskulární péče“ již při jeho první letošní návštěvě Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem 19. března.

„Ano, za zřízení kardiocentra se přimluvím. Souhlasím s tím, že si kraj takové pracoviště zaslouží,“ potvrdil premiér Andrej Babiš svůj předchozí slib z léta 2016, kdy Krajskou zdravotní a ústeckou Masarykovu nemocnici navštívil jako místopředseda vlády a ministr financí.

„Na západ od Prahy žádné kardiocentrum není, a proto také Ústecký kraj jeho vznik v největší z jeho nemocnic dlouhodobě podporuje,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. „O Krajské zdravotní všude hovořím v dobrém, protože v posledních letech jde o společnost, kterou se kraj může pochlubit. Hospodaří v kladných číslech a my nemusíme přispívat, na rozdíl od některých jiných krajů, na provoz nemocnic, ale poskytujeme finanční podporu na investice, na rekonstrukce a nákup nových přístrojů,“ řekl Oldřich Bubeníček.  

Kardiologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., pod vedením jejího přednosty prof. MUDr. Pavla Červinky, Ph.D., FESC, FSCAI patří ke špičkovým pracovištím svého druhu v České republice. Tým kliniky ročně ošetří více než čtyři tisíce pacientů. Klinika zahájila jako jedna z prvních v České republice katetrizační léčbu nedomykavosti mitrální chlopně, vybrána byla samotným výrobcem tohoto zařízení k provádění těchto výkonů. Je jedním ze čtyř takto specializovaných pracovišť v ČR. Lékaři kliniky provedli perkutánní implantace chlopně do aortální pozice (TAVI) s protekcí možné embolizační mozkové příhody pomocí speciálního nového zařízení – Claret CE ProTM. Šlo o první použití tohoto zařízení v ČR. Pro TAVI (katetrizační implantace aortální chlopně), což je nová metoda, která umožňuje léčbu nemocných se závažným postižením aortální chlopně u nemocných s velmi vysokým rizikem kardiochirurgické léčby, se stal profesor Červinka proktorem, tedy osobou pověřenou dozorem.

Fotografie z akce naleznete na http://www.kzcr.eu/

Zdroj: info@kzcr.eu


9.5.2018

Lékaři kožního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice přednášeli kolegům na Krajské dermatovenerologické konferenci

Lékaři Kožního oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice, o. z., přednášeli kolegům na Krajské dermatovenerologické konferenci. Akce se uskutečnila v pátek 27. dubna 2018 v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s., a zúčastnilo se jí 50 lékařských specialistů, sester a zástupců farmaceutických firem z Ústeckého kraje.

Mezi přednáškami na konferenci byly například Nežádoucí účinky biologické protinádorové terapie – kožní reakce, Psoriáza a malignity, Pemphigus vulgaris u mladé ženy, Není vřed jako vřed či Lichenoidní dermatózy.

„Jedenáctý ročník odborné konference lze označit za úspěšný. Nosným tématem byly nežádoucí kožní účinky biologické terapie, která se již běžně používá v léčbě jak zhoubných nádorů, tak i autoimunitních onemocnění. Tato kapitola moderní dermatologie se teprve utváří, kdy lékaři, konfrontováni s nezvyklými reakcemi v průběhu cílené biologické terapie, by je měli umět správně hodnotit a léčit. Na závěr programu dostaly prostor i prezentace neobvyklých případů kožního oddělení připravené mladými lékaři,“ hodnotí letošní krajské setkání MUDr. Olga Filipovská, primářka Kožního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., která byla odborným garantem konference.

Kožní oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice, o. z., s několika všeobecnými a odbornými ambulancemi a lůžkovou částí zajišťuje základní i specializovanou péči o pacienty s chorobami kožními a pohlavními v regionu Ústeckého kraje.

Fotografie z akce a naleznete na http://www.kzcr.eu/    

Zdroj: info@kzcr.eu

 


7.5.2018

Krajská zdravotní pro rok 2018 předpokládá vyrovnané hospodaření

Krajská zdravotní, a. s., zná výsledek hospodaření za první čtvrtletí letošního roku. V posledních letech společnost držela pozitivní trend vývoje, který umožňoval každoroční mzdové nárůsty pro všechny zaměstnance společnosti, ale i postupnou obnovu nemocnic včetně zdravotnické techniky. Na základě ekonomických ukazatelů z období od 1. ledna do 31. března 2018 je reálné, aby Krajská zdravotní, a. s., skončila na konci roku s mírně kladným hospodářským výsledkem, jak má plánováno. Zprávu o hospodaření za první čtvrtletí a aktualizaci finančního a investičního plánu společnosti projednalo a schválilo představenstvo Krajské zdravotní, a. s., na svém jednání 27. dubna 2018.

„V kontextu pozitivního trendu, který vedení Krajské zdravotní od roku 2014 stále drží, a při snaze splnit všechny úkoly, které jsme si pro letošní rok vytyčili, předpokládáme i kladné hospodaření. Nezastíráme, že letošek v tomto ohledu bude nesmírně náročný a bude potřeba přijmout celou řadu opatření. Za celý rok 2018 je plánováno po aktualizaci ziskové hospodaření ve výši 221 tisíc Kč,“ zdůraznil Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

„Aktualizovaný celkový objem investičních aktivit při obnově zdravotnické techniky a stavební činnosti v roce 2018 dosahuje jedné a půl miliardy. Významné investice jsou plánovány do všech pěti našich nemocnic. Investice pro tento rok je ale vesměs dvoumiliardová, když připočítáme více než 450 milionů korun na navýšení osobních nákladů, z nichž jen 280 milionů korun tvoří navýšení tarifů. Finanční prostředky vložené do mezd zaměstnanců považujeme za důležitou investici. Nad rámec úpravy mzdových tarifů Krajská zdravotní poskytuje stabilizační příplatky nelékařským zdravotnickým pracovníkům, provedla například zlepšení odměňování u sanitářů a realizovala navýšení vážící se na nově nastavenou výši minimální mzdy,“ dodal Ing. Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Sociální smír je pro naplňování dlouhodobých cílů, které si vedení společnosti vytyčilo, velmi důležitý. Během posledních čtyř let to potvrdilo navýšením mzdových tarifů pro všechny zaměstnance nejprve dvakrát o pět a v letech 2017 a pro rok 2018 o deset procent.

Předseda představenstva přiblížil strategické cíle společnosti: „Chceme držet pozitivní trend hospodaření, investovat do areálů nemocnic, oprav budov, ale také do obnovy a modernizace přístrojového vybavení. V oblasti personální budeme pokračovat v úsilí o stabilizaci zdravotnického personálu všech pěti nemocnic, hlavně v lékařských a sesterských profesích. K tomu budeme i v dalších letech mimo jiné využívat úspěšný stipendijní program Nadačního fondu Krajské zdravotní, a. s. Na začátku roku 2018 byla vyhlášena II. výzva pro akademický rok 2017/2018 s možností opět získat stipendium ve výši až 70 000 Kč. Podporováni budou studenti v oborech lékař, všeobecná sestra, radiologický asistent, fyzioterapeut, zdravotnický záchranář a zdravotnický asistent. V oblasti poskytování zdravotní péče mezi strategické úkoly patří po vybudování kardiochirurgického pracoviště, které bylo k 1. lednu 2018 ustaveno, získat statut centra komplexní kardiovaskulární péče v ústecké Masarykově nemocnici, a to spolu s vybudováním nových moderních operačních sálů. Naši snahu o získání uvedeného statutu jsme zvýraznili předáním žádosti ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi při jeho návštěvě Krajské zdravotní dne 19. března 2018. Cílem je také vybudování urgentních příjmů postupně ve všech nemocnicích Krajské zdravotní a umístění magnetických rezonancí v každé z nemocnic. Magnetické rezonance v Děčíně, Mostě a Chomutově mají být pacientům k dispozici ještě v letošním roce. Chceme také vybudovat moderní operační sály v děčínské a chomutovské nemocnici, obdobně jako ty, které se od léta 2017 již staví v teplické nemocnici.“

„Krajská zdravotní do všech těchto akcí investuje a nadále bude investovat s důsledným využíváním dotačních titulů a s finanční investiční podporou od Ústeckého kraje jako jediného akcionáře. To nám i nadále umožní pokračovat v postupné obnově nemocnic a jejich přístrojového vybavení. Není od věci připomenout, že na rozdíl od některých nemocnic v jiných krajích nedostává Krajská zdravotní, a. s., dotace na provoz. Ústecký kraj se zaměřuje výhradně na její investiční finanční podporu,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

Výsledkem hospodaření Krajské zdravotní, a. s., za rok 2017 byl zisk ve výši 6 276 423,03 Kč, přičemž ziskového hospodaření bylo dosaženo v každé z nemocnic Krajské zdravotní, a. s. Celkové náklady činí 6 753 740 319,63 Kč, celkové výnosy činí 6 760 016 742,66 Kč. Výsledek hospodaření všech nemocnic, sdružených do Krajské zdravotní, což vedení společnosti považuje za důležité, je kladný. Společnost loni měla obrat 6 760 017 000 Kč.

Krajská zdravotní, a. s., je největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji, kde je se 6900 zaměstnanci i největším zaměstnavatelem, a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní jednu páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj, který prostřednictvím Krajské zdravotní, a. s., spravuje pět nemocnic – v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově včetně několika specializovaných pracovišť v dalších místech Ústeckého kraje.

Zdroj: info@kzcr.eu


4.5.2018

Ústecký hematologický den proběhl na zámečku Větruše, účastníci byli i Liberecka, Karlovarska a středních Čech

Odborná konference s názvem Ústecký hematologický den se uskutečnila v polovině dubna v prostorách výletního zámečku Větruše. Akce upořádaná Oddělením klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se konala pod záštitou ředitele zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josefa Liehneho, který setkání lékařských specialistů také zahájil.

„Chtěl bych pozdravit všechny účastníky  konference jménem vedení Masarykovy nemocnice. Pokud se sejde krásný den na jednom z nejhezčích míst v Ústí nad Labem a zajímavý odborný program, myslím, že strávíme společně nezapomenutelné chvíle. Chtěl bych při této příležitosti poděkovat paní primářce Ullrychové a jejímu kolektivu nejen za organizaci tohoto sympozia, ale také za obrovské nasazení, s kterým zvládají péči pro obyvatele Ústeckého kraje ve svém oboru, neboť hematologie je v našem kraji výrazně personálně poddimenzována,“ řekl MUDr. Josef Liehne.

Letošní, již 2. Ústecký hematologický den, byl zaměřen v dopoledním programu multioborově.  První blok věnovaný problematice akutních stavů s mikroangiopatickou trombocytopenií, s nimiž se setkávají lékaři všech specializací, zahájil doc. MUDr. Pavel Žák, Ph.D., přednosta IV. Interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové. Laboratorní problematiku u těchto stavů přiblížil primář doc. Mgr. Luděk Slavík, Ph.D., z Hematoonkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Další blok byl věnován antikogulační léčbě a taktéž se týkal pacientů všech oborů. Se svými příspěvky vystoupili doc. MUDr. Petr Dulíček, Ph.D., ze IV. Interní kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové a dále primář Hematologicko-transfuzního oddělení Nemocnice Pelhřimov MUDr. Petr Kessler. Odpolední program navazoval prezentací zkušeností z ústeckého oddělení klinické hematologie s léčbou pacientů s různými nemocemi a ze stejného pracoviště Krajské nemocnice Liberec, pokračoval prezentací možností léčby v ambulancích a dále dvěma kvízy z laboratorní problematiky. Zde také přispěla s prezentací vedoucí lékařka morfologických laboratoří v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze (ÚHKT) MUDr. Dana Mikulenková.

„Snahou bylo přiblížit problematiku hematologie nejen specialistům, ale zejména mladým kolegům z ostatních oborů. Přijeli kolegové z celého Ústeckého kraje, dále z Liberecka, Karlovarska i Středočeského kraje. Ohlasy účastníků na odborný program byly velmi pozitivní, taktéž místo konání na zámečku Větruše  přineslo příjemnou atmosféru a v neposlední řadě nám přálo i počasí a s ním krásný slunečný pohled na rozkvétající Ústí. Konferenci hodnotíme jako vydařenou a pro všechny přínosnou. Jak jsme všem slíbili, počítáme s jejím pokračováním i v následujícím roce,"  zhodnotila letošní konferenci MUDr. Jana Ullrychová, primářka Oddělení klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., která byla odborným garantem konference.

Informace o zdravotnickém pracovišti, které odbornou konferenci uspořádalo:

Oddělení klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., je pracoviště s rozšířenou hematoonkologickou péčí a centrem pro léčbu hemofilie pro celý Ústecký kraj. Diagnostikuje poruchy krvetvorby a zajišťuje jejich ambulantní léčbu. Provádí vyšetření krve a kostní dřeně. Provádí ambulantní aplikace transfuzí, cytostatické i biologické léčby. Vyšetřuje a léčí vrozené a získané poruchy hemostázy, krvácivé i trombofilní stavy. Vede registr vrozených krvácivých stavů v Ústeckém kraji.

Oddělení klinické hematologie spolupracuje s dětským hematologickým centrem, které je součástí dětské kliniky Masarykovy nemocnice.

Ambulantní část hematologie má 4 ordinace, šestimístný stacionář pro aplikaci cytostatik a biologické léčby a dvoumístný stacionář pro aplikaci transfuzních přípravků.

Laboratoř klinické hematologie je od roku 2013 akreditována ČIA dle normy ČSN EN ISO 15189. Poskytuje své služby převážně klinickým oddělením a ambulancím Masarykovy nemocnice v nepřetržitém 24hodinovém provozu a je spádovou laboratoří pro vyšetřování speciálních hematologických i koagulačních metod pro celý Ústecký kraj.

Laboratoř je zařazena mezi expertní (referenční) pracoviště externího hodnocení kvality organizované firmou SEKK.

V laboratoři probíhá výuka praktické části specializačního vzdělávání lékařů, vysokoškolsky vzdělaných pracovníků z nelékařských oborů a zdravotních laborantů v oboru Hematologie a transfuzní lékařství/ krevní transfuze, pro kterou je pracoviště akreditováno. Dále zde probíhá výuka a praxe studentů vyšší odborné školy zdravotnické – obor diplomovaný zdravotní laborant a laboratorní asistent.

Fotografie z akce a naleznete na http://www.kzcr.eu/    

Zdroj: info@kzcr.eu


3.5.2018

Nemocnice v Žatci přerušila provoz dětského a novorozeneckého oddělení, Krajská zdravotní je připravena pacienty přijímat

Dočasné přerušení provozu lůžkového dětského a novorozeneckého oddělení od 1. května 2018 oznámila Nemocnice Žatec., o. p. s. Krajská zdravotní, a. s., se svými pěti nemocnicemi největší poskytovatel zdravotní péče v Ústeckém kraji, je připravena rodičky a dětské pacienty z Žatecka přijímat.

„Krajská zdravotní patří se svými nemocnicemi v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově k předním poskytovatelům zdravotní péče v České republice. Proto považuji za zcela přirozené nabídnout obyvatelům oblasti, ve které nyní budou dětská a novorozenecká lůžka chybět, zázemí v některé z krajských nemocnic,“ uvedl Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s. 

„Budoucím maminkám a dětským pacientům respektive jejich rodičům, které budou mít o tuto péči poskytovanou naší nemocnicí zájem, můžeme nabídnout kromě péče zkušených lékařů a sester také příjemné moderní prostředí nedávno zrekonstruovaného oddělení. Bližší informace lze získat na telefonním čísle 478 032 124, případně 478 032 164,“ informoval MUDr. Petr Najman, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Most, o. z., Žatecku nejbližší krajské nemocnice.

„Jsme připraveni okamžitě přijímat rodičky ze Žatecka a zajistit jim kvalitní péči,“ potvrdil také zástupce ředitelky zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., primář gynekologického a porodnického oddělení MUDr. Michal Zeman, Ph.D.

Zdroj: info@kzcr.eu3.5.2018

Krajská zdravotní otevřela rekonstruované prostory teplického centra pro léčbu roztroušené sklerózy

Krajská zdravotní, a. s., otevřela v pondělí 30. dubna nově rekonstruované prostory Centra pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění při Neurologickém oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z. Nové uspořádání zdravotnického pracoviště odpovídá trendům nejmodernější medicíny. Veškeré náklady na realizaci v hodnotě 3 726 431,77 Kč včetně DPH byly hrazeny z vlastních zdrojů neurologického oddělení.

V úvodu všechny přítomné přivítal předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiří Novák. „I když tato akce nebyla tolik finančně náročná, jde o krok dopředu správným směrem. Centrum pro léčbu roztroušené sklerózy pod vedením primářky MUDr. Marty Vachové má třináctiletou tradici s nadregionální působností. Je úžasné, co paní primářka dokázala. Zároveň bych chtěl poděkovat celému kolektivu teplického neurologického oddělení za jejich práci,“ uvedl Ing. Jiří Novák a dodal: „Při této příležitosti musím připomenout, že v současné době v teplické nemocnici probíhá několik dalších investičních akcí, o které se svým aktivním přístupem zasloužil především ředitel zdravotní péče MUDr. Tomáš Hrubý, který si se svými návrhy našel cestu ke generálnímu řediteli Krajské zdravotní Ing. Petru Fialovi. Jsem přesvědčen, že zde za sebou zanechá velký kus dobře odvedené práce, ze které budou těžit další generace zdravotníků.“

„Je třeba zdůraznit, že tato rekonstrukce byla hrazena z prostředků oddělení, což společnosti významně pomáhá. Realizace dalších investičních akcí, které zmínil ve své řeči předseda představenstva Krajské zdravotní Ing. Jiří Novák, je v současné době v teplické nemocnici vidět. Výstavba operačních sálů, urgentního příjmu nebo protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice, jejíž otevření se plánuje na podzim letošního roku, jsou možné pouze za podmínek, které vytvořilo současné představenstvo naší společnosti právě pod vedením Ing. Jiřího Nováka, který usilovně vede jednání s Ústeckým krajem o investiční podpoře Krajské zdravotní. Za to vše patří poděkování,“ dodal Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

Otevření teplického centra pro léčbu roztroušené sklerózy se účastnila členka představenstva Krajské zdravotní, a. s., Jitka Hanousková. „Dovolte mi se připojit s poděkováním. Nově rekonstruované prostory budou sloužit nejen pacientům z Teplic a okolí, ale i všem obyvatelům Ústeckého, Libereckého i Karlovarského kraje, což zahrnuje více jak jeden a půl milionu obyvatel. Ačkoliv počty pacientů s onemocněním roztroušenou sklerózou stále stoupají, díky moderní medicíně se jim daří následky nemoci zpomalit a léčbu zpříjemnit,“ uvedla Jitka Hanousková.

Primářka Neurologického oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Teplice, o. z., MUDr. Marta Vachová v prezentaci všem přítomným představila své zdravotnické pracoviště. „Centrum pro diagnostiku a léčbu demyelinizačních onemocnění je nadregionální centrum pro léčbu roztroušené sklerózy při neurologickém oddělení Krajské zdravotní v teplické nemocnici. Jde o vysoce specializované zdravotnické pracoviště, které oficiálně zahájilo svou činnost 1. dubna v roce 2005. V tuto chvíli je zde sledováno přes 1500 nemocných s diagnózou roztroušené sklerózy mozkomíšní, z nichž je 1002 na vysoce účinné biologické léčbě, dalších 130 je léčeno novými léky cestou klinických studií. Po revitalizaci splňujeme podmínky výzvy Ministerstva zdravotnictví České republiky k získání statutu centra vysoce specializované péče. Nově tak centrum disponuje prostory pro monitorování nemocných, prostory pro podávání několikahodinových infuzí a ambulantního provádění lumbálních punkcí, chodbou pro vyšetření chůze. Zdravotnické pracoviště má prostory pro práci psychologa, psychoterapeuta a sociálního pracovníka, došlo k rozšíření pracoviště fyzioterapie,“ uvedla MUDr. Marta Vachová. Prezentace je součástí této tiskové zprávy.

V lednu letošního roku primářka oddělení MUDr. Marta Vachová převzala z rukou předsedy představenstva Krajské zdravotní, a. s., Ing. Jiřího Nováka, ocenění za absolutní vítězství v kategorii Veřejná správa prestižní čtenářské ankety Osobnost roku Ústeckého kraje 2017. Právě Ing. Jiří Novák získal již v roce 2015 tuto cenu v kategorii Podnikání a management, za osobní přínos pro rozvoj největšího poskytovatele zdravotní péče v Ústeckém kraji při modernizaci pěti nemocnic, investic do nejmodernějšího přístrojového vybavení, zvyšování mezd zaměstnanců i měnícího se obrazu vnímání společnosti u veřejnosti.

 

Zdroj: info@kzcr.eu


Prohlídka rekonstruovaných prostor. Foto: KZ, a. s./Petr Sochůrek

Krajská zdravotní, a.s. - Organizační oddělení – Středisko komunikace

Základní informace:
Organizační oddělení zajišťuje služby pěti nemocnicím Krajské zdravotní, a.s. Pod toto oddělení spadá Středisko komunikace, které obstarává distribuci denního monitoringu tisku, zpracovávání tiskových zpráv a avíz konaných akcí pro média, spolupracuje se sdělovacími prostředky včetně zajištění spolupráce s natáčením odborných pořadů z oblasti zdravotnictví, pořádá tiskové konference a odborné semináře, organizuje PR aktivity v oblasti propagace Krajské zdravotní, a.s., vydává odborný časopis Infolisty určený pro laickou a odbornou veřejnost. 

Kde nás najdete:
Krajská zdravotní, a.s. - Organizační oddělení, Středisko komunikace, budova ředitelství R, 6. podlaží
Sociální péče 3316/12A, 401 13 Ústí nad Labem

Vedoucí oddělení:
Ing. Eva Urbanová
+420 477 114 145
eva.urbanova@kzcr.eu

Vedoucí Střediska komunikace, tiskový mluvčí:
Mgr. Ivo Chrástecký
+420 477 114 147
ivo.chrastecky@kzcr.eu

Referent Střediska komunikace:
Bc. Markéta Rybínová
+420 477 114 104

marketa.rybinova@kzcr.eu

Referent Střediska komunikace:
Petr Sochůrek
+420 477 114 107
petr.sochurek@kzcr.eu

Redakce Infolistů:
Redaktor
Martin Klimeš
+420 477 114 101

martin.klimes@kzcr.eu

Koordinátor
Jiřina Suchá
+420 477 112 030
jirina.sucha@kzcr.eu